Останні новини
{"effect":"slide-h","fontstyle":"normal","autoplay":"true","timer":4000}

Підгірцівська сільська рада нагадує про необхідність сплати податку на нерухомість

Підгірцівська сільська рада нагадує, що згідно статей 10, 12, розділу XII Податкового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», від 28.12.2014 № 71-VIII, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 року №909-VIII та рішення Підгірцівської сільської ради від 18 серпня 2016 року № 5.14.VII власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості повинні сплачувати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

Хто повинен платити податок на нерухомість?

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

За яку нерухомість необхідно платити податок на нерухомість?

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Згідно підпункту 14.1.129. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України будівлі, об’єкти житлової нерухомості — будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.
Згідно підпунктів 14.1.129.1., 14.1.129.2., 14.1.129.3. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України

  1. Будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:
    а) житловий будинок — будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;
    б) прибудова до житлового будинку — частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;
    в) квартира — ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;
    г) котедж — одно- , півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;
    ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах — ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;
  2. Садовий будинок — будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;
  3. Дачний будинок — житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

 

Пільги із сплати податку

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Для об’єктів нежитлової нерухомості пільги відсутні.

 

Ставки податку

Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості

  • що перебувають у власності фізичних осіб встановлюються у розмірі 0,5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на
    1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування
  • що перебувають у власності юридичних осіб встановлюються у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості

  • що перебувають у власності фізичних осіб встановлюються у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на
    1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування
  • ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, яка визначена в п. “е” пп. 14.1.1291 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлери, трансформаторні підстанції тощо), що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються у розмірі 0,01 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування
  • що перебувають у власності юридичних осіб встановлюються у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

“Податок на розкіш”

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

 

Для проведення звірки та уточнення сум нарахованого податку, необхідно звернутись до Обухівського відділення Києво-Святошинської ОДПІ за адресою: м. Обухів, вул. Каштанова, 20, каб. 105 (Івженко Людмила Василівна, тел. 04572-7-09-18) або до Підгірцівської сільської ради за адресою: с. Підгірці, вул. Васильківська, 39, приймальня (Кищенко Тетяна Степанівна, тел. 04572-4-47-33)

 

 

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

(на об’єкти нерухомості, що розміщені в селах Креничі, Підгірці, Романків)

Отримувач: УДКСУ в Обухівському районі
ЄДРПОУ: 37851055
Банк: ГУДКСУ в Київській обл
МФО: 821018
Розрахунковий рахунок: 31417617700469
Призначення платежу: Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки
Код доходів: 18010200

Font Resize